В університеті навчається понад 14 тисяч студентів. Частина з них – студенти пільгових категорій:
- студенти-сироти та діти позбавлениі батьківського піклування, а також студенти ЗВО, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, згідно із статтею 62 Закону України "Про вищу освіту";
- особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та їх діти;
- студенти, один із батьків яких загинув або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції;
- діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України "Про вищу освіту";
- студенти з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";
- діти з інвалідністю та особи з інвалідністю І-ІІІ групи.
Зазначені категорії студентів мають право на першочергове поселення до гуртожитків студмістечка ЧНУ.
Пільгами на оплату за проживання у гуртожитках студмістечка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відповідно до законодавства мають право користуватися такі категорії:
Паво безкоштовного проживання:
- діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 5 квітня 1994 року «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення» (див. Додаток 1).
- студенти, батьки яких загинули під час проведення бойових дій, Революції Гідності (див. Додаток 2);
- особи, визнані учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, постраждалими учасниками Революції Гідності відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (див. Додаток 3);
- діти осіб, визнаними учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, постраждалим учасникам Революції Гідності відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (див. Додаток 4);
Право пільгової оплати:
особи, зареєстровані як внутрішньо переміщені (див. Додаток 5), за наявності довідки, що вищезазначені особи не отримують допомогу відповідно до постанови КМУ №332 від 20.03.2022 р. «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».
З метою оформлення пільгового проживання у гуртожитках студмістечка впродовж тижня від початку поточного семестру необхідно:
- Написати заяву і завізувати її у деканаті структурного підрозділу, де навчається студент. Заяву необхідно подаватикожного семестру за потреби проживання у гуртожитку.
- Під час оформлення першого поселення до гуртожитку до заяви необхідно додати завірені копії документів, що підтверджують пільгу (див. Додаток 6).
- З метою оформлення необхідного наказу студент із зазначеними документами (п.1 і 2) звертається в адміністративний корпус, каб.112.
Примітка: студенти, які мешкають у кімнатах покращеного типу, не користуються пільгами при оплаті за проживання.
ВАЖЛИВО!
З метою покращення доступності до навчальних корпусів та гуртожитків для осіб з обмеженими можливостями адміністрацією університету проведено аудит навчальних корпусів та гуртожитків на предмет доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до закладів освіти та надано «Технічний висновок з ескізними пропозиціями».
Більшість корпусів розташовані в історичній частині міста та включені до складу буферної зони об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, тому вартість робіт з облаштування місць доступності є дуже високою. За попередніми розрахунками загальна вартість робіт становила майже 8 млн.грн. Адміністрація неодноразово зверталася з проханням до Міністерства освіти і науки України про виділення коштів, проте фінансування не отримано.
Нині на балансі університету перебуває 12 навчальних корпусів та 6 гуртожитків. І лише два корпуси та бібліотека мають пандуси згідно з ДБН, у 8 корпусі наявний ліфт. На інших об'єктах ремонтними службами університету були виконані деякі роботи господарським способом зі створення та встановлення відповідних металевих конструкцій для доступу маломобільних груп населення.
В Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича для навчання осіб з особливими освітніми потребами передбачено облаштування пандусів в корпусах, які знаходяться в історичній частині міста. Усі запити здобувачів освіти враховуються. При складанні розкладу занять для груп, в яких навчаються особи з особливими фізичними потребами. освітній процес відбувається на першому поверсі.