Перейти до основного вмісту

Центр забезпечення якості вищої освіти є структурним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

У своїй діяльності Центр керується правовими нормами законодавства України та внутрішніми нормативними актами Університету.

Основною метою діяльності Центру є організаційний супровід та методичне забезпечення реалізації політики щодо забезпечення якості вищої освіти Університету, координації співпраці між структурними підрозділами Університету з питань моніторингу та аналізу процесів забезпечення якості вищої освіти.

Центр активно співпрацює з усіма структурними підрозділами університету, сприяючи підвищенню якості освітнього процесу та академічної культури.

Основні напрямки діяльності

Основні види діяльності сектору акредитаційного супроводу та сертифікації:

  • Інформаційно-консультативний супровід гарантів ОП на етапах підготовки до акредитації, акредитаційної експертизи та постакредитаційного моніторингу.
  • Проведення тренінгів та навчань для розробників ОП, гарантів та інших зацікавлених осіб з питань акредитації ОП та підвищення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти в Університеті;
  • Аналіз звітів експертних груп, галузевих експертних рад, висновків Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти про результати акредитаційної експертизи ОП Університету.
  • Представництво Університету (за дорученням ректора чи проректора з науково-педагогічної роботи та освітньої діяльності) при взаємодії з Секретаріатом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, акредитаційними агенціями і кваліфікаційними центрами з питань забезпечення якості освітнього процесу, участь у міжнародних та національних проєктах з питань забезпечення якості вищої освіти.
  • Впорядкування допоміжних матеріалів для гарантів ОП (законодавча база; інструкція по формуванню відомостей самооцінювання, роботі в електронному кабінеті; нормативні документи та інформаційно-довідкові матеріали Університету, тощо).
  • Інформування учасників освітнього процесу про зміни процедури акредитації та постакредитаційного моніторингу.

Ці напрямки роботи спрямовані на забезпечення високого рівня освітніх програм та їх відповідності міжнародним і національним стандартам.

     Внутрішній моніторинг якості з метою забезпечення відповідності вимогам законодавства, стандартам вищої освіти, рекомендаціям Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, нормативним документам Університету в реалізації освітньої діяльності за освітніми програмами

  • Аналіз (перегляд) освітніх програм, навчальних планів на відповідність вимогам законодавства, стандартам вищої освіти та нормативних документів Університету
  • Розробка та затвердження форм (банку) анкет (опитувань, оцінювань тощо) та інших матеріалів для проведення моніторингових досліджень.
  • Проведення опитування (анкетування) здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників та випускників з питань якості ОП, організації освітнього процесу та аналіз результатів опитування;
  • Аналіз якості навчально-методичного забезпечення (силабуси, робочі навчальні програми, програми практик, електронні навчальні курси) освітньої діяльності. 
  • Підтримка професійного розвитку викладачів (впровадження інноваційних методів та технологій викладання, розробка сертифікатних програм для вдосконалення педагогічної майстерності).
  • Підтримка академічної доброчесності та участь у розробленні заходів із протидії порушенням академічної доброчесності.

Положення

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності