Перейти до основного вмісту
Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program 

З приємністю повідомляю, що цього тижня ми відкрили конкурс на програму FLTA – FULBRIGHT FOREIGN LANGUAGE TEACHING ASSISTANT PROGRAM, стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США.

FULBRIGHT FOREIGN LANGUAGE TEACHING ASSISTANT PROGRAM (FLTA) – унікальна можливість для молодих українських науковиць і науковців. Відкривайте нові горизонти разом із Фулбрайтом!
Якщо вам до 35 років, і ви спеціалізуєтеся з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій чи викладання англійської мови – і готові до конкуренції – варто розглянути можливості, які надає Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program.

Опікується Програмою Інститут міжнародної освіти (ІІЕ), а фінансується вона Державним департаментом США за підтримки американських платників податків.

Програма забезпечує учасницям і учасникам усі необхідні ресурси: щомісячну стипендію для покриття витрат на проживання та життя, медичне страхування на період перебування в Сполучених Штатах, авіаквитки до США та назад в Україну. Крім цього, учасниці/-ки отримують доступ до потужних академічних ресурсів – бібліотек, дослідницьких центрів, конференцій і семінарів – та занурюються в мультикультурне середовище.

Програма розпочинається влітку 2026 року з обов’язкової тижневої ознайомчої онлайн-сесії та триває 9 місяців. У серпні–вересні учасниці та учасники вирушають на стажування до гостьових інституцій. Програма не передбачає отримання ступеня після її завершення.

Коло обов’язків учасниць/-ків Програми включає викладання та асистування у викладанні української мови (20 годин на тиждень); вивчення щонайменше двох дисциплін кожного семестру, одна з яких – американістика; активну взаємодію з місцевою громадою: організацію й проведення культурно-освітніх подій, зустрічей, мовних клубів тощо.

Після першого семестру стипендіатки та стипендіати з країн-учасниць Програми – орієнтовно 400 осіб – зустрінуться на підсумковій конференції, аби поділитися своїми напрацюваннями й обговорити успішні викладацькі практики.

Термін подання документів – 6 липня 2025 року.

Детально про Програму 

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності